Brudne okulary

Każdy posiadacz okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, walczy z kurzem, parą wodną, czy tłustymi plamami od dotykania szkieł palcami. Nie trudno o to, żeby zalać je kroplą wody, popsikać lakierem do włosów, czy dotknąć swojego znajomego podczas przywitania. Pytanie brzmi zatem, jak uchronić się przed tego typu sytuacjami?

Etui na okulary

Tutaj z pomocą przychodzi dobrze znana zasada – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego najlepszym sposobem na ochronę kiedy ich nie używamy jest etui do okularów, case, pokrowiec czy pudełko. Etui na okulary są dostępne w różnego rodzaju sklepach, zarówno tych optycznych jak i mniej specjalistycznych. Rodzajów etui jest niezliczona ilość. Od tych dla sportowców – zapinanych na zamek, po skórzane, na plastikowych w kształcie samochodziku kończąc. Każdy okularnik znajdzie coś dla siebie.

Czyścik z mikrofibry

Jeżeli jednak musimy nosić okulary niemal cały czas, niezależnie od warunków pogodowych, czy środków ostrożności, okulary zawsze się trochę brudzą. Tutaj z pomocą może przyjść czyścik z mikrofibry. Który zmieści się każdemu do kieszeni i nie spowoduje zarysowań na okularach, jak na przykład ręcznik papierowy. Taki czyścik do okularów jest zrobiony z miękkiej mikrofibry, czyli odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych, które są 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa!

Płyn do mycia naczyń

Kolejnym pomysłem na wyczyszczenie okularów, z wyjątkowo uporczywego brudu, jest użycie najzwyklejszego płynu do mycia naczyń. Dzięki płynowi pozbędziemy się tłustego nalotu. Jednak po spłukaniu okularów wodą, trzeba je porządnie wytrzeć – najlepiej szmatką albo czyścikiem z delikatnej mikrofibry. Po umyciu okularów, warto pamiętać o noskach oraz zausznikach, gdyż zbiera się tam bardzo dużo bakterii, które z kolei mogą wpływać negatywnie na skórę twarzy.

Myjka ultradźwiękowa

Pomysłem dla bardziej zamożnych, jak i dla tych, którzy szukają pomysłu na prezent, dla okularnika, może być ultradźwiękowa myjka. W takiej myjce, oprócz samych okularów, możemy oczyścić dokładnie zegarki, biżuterię, czy inne przedmioty codziennego użytku. Jest to rozwiązanie bardzo dokładne, ale jednocześnie drogie.

Nasączane chusteczki

Następnym rozwiązaniem mogą być papierowe chusteczki do czyszczenia okularów. Jest to jednak bardzo ryzykowne rozwiązanie. Chusteczki te, są nasączone  alkoholem i zawierają celulozę. Przez regularne stosowanie sprawiają, że powłoka antyrefleksyjna schodzi z okularów całymi warstwami!

Niezależnie od wybranego sposobu na ochronę i czyszczenie okularów, warto mieć na uwadze, że możemy porysować szkła, czy nawet popsuć swoje drogie okulary, używając nieodpowiednich środków.

China HURT - hurtownia artykułów po 4zł