Etui do okularów – jak dobrać odpowiedni pokrowiec na swoje okulary

Miękka tkanina wyściółki

Miękki materiał, którym wyłożone jest etui na okulary to podstawa przy wyborze pokrowca. Po pierwsze zależy nam na ochronie okularów – w tym głównie przed zarysowaniami, które powodują niszczenie powłok UV i antyrefleksyjnych. Warto wybrać dobre etui, które ochroni nasze okulary.

Wykonanie

Kolejnym aspektem, który trzeba sprawdzić przy wyborze etui do okularów jest jakość wykonania i łatwość zamykania lub zapinania. Ważne, żeby etui było wykonane z wysokiej jakości materiałów i nie miało żadnych niedociągnięć produkcyjnych. Trzeba zwrócić uwagę na ostre rogi i krawędzie, pęknięcia oraz wyściółkę wewnątrz etui.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Wybierając etui, najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru etui do rodzaju i wielkości okularów. Jeżeli szukamy etui na okulary sportowe, trzeba wybrać nieco większy rozmiar, gdyż zajmują one z reguły więcej miejsca, ze względu na to, że są profilowane do kształtu głowy.

Kim jesteś i gdzie będziesz używał okularów

To wbrew pozorom nie jest filozoficzne pytanie. W zależności jaką pełnisz rolę, czy to w pracy, czy podczas rozwijania swojego hobby wybierz odpowiedni styl etui. Jeżeli jesteś prezesem firmy, raczej nie przystoi jaskrawe, neonowe etui na okulary. Tutaj bardziej liczy się elegancja więc warto wybrać skórzane etui w stonowanym kolorze. W przypadku, gdy chcesz, żeby twoje etui do okularów miało pełnić rolę ozdoby na biurku możesz również wybrać miękkie skórzane etui na okulary.  

Etui dla dzieci

Jeżeli wybieramy etui na okulary dla dzieci warto wybrać takie etui, które po pierwsze dobrze ochroni okulary, a po drugie będzie się dziecku podobało. Aktualnie na rynku występuje mnóstwo różnego typu etui. Rozmaite kształty i kolory warto dobrać pod zainteresowania dziecka, na przykład etui w kształcie samochodu, albo kolorowe etui we wzór z ulubionym zwierzątkiem.

Etui zapinane czy zamykane?

Zamknięcie etui też jest istotną kwestią do rozważenia. Aktualnie występuje kilka typów zapięć etui. Miękkie etui najczęściej są zapinane na guzik. Etui sportowe i dziecięce najczęściej występują w wersji zapinanej na suwak, żeby maksymalnie chronić okulary przed wypadnięciem. A najbardziej popularnymi i klasycznymi typami są etui na okulary z zawiasem lub etui z magnesem.

Dodatkowe wyposażenie – czyścik/szmatka

Etui na okulary warto również wyposażyć w dodatkowe akcesorium do czyszczenia okularów. Szmatka z mikrofibry, albo czyścik do okularów z mikrofibry nie zajmują dużo miejsca i spokojnie zmieszczą się wraz z okularami do etui, a co najważniejsze uratują nas w razie zabrudzenia okularów.

China HURT - hurtownia artykułów po 4zł