W Twoim domu zagościł nowy pupil? Wydaje Ci się, że masz już wszystkie niezbędne akcesoria dla zwierząt? Niezależnie, czy to pies czy kot – nie zapominaj o odpowiednich zabawkach! Nie tylko umilą czas Twojemu zwierzęciu, ale również pozwolą mu rozwijać zdolności łowieckie oraz zaspokoją jego wrodzoną potrzebę polowania.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla psa i kota oraz jakich zabawek nie może zabraknąć Twojemu pupilowi!

Idealne zabawki dla zwierząt – jakie powinny być?

Zabawki dla swojego pupila wybieraj uważnie – nieodpowiednie akcesoria mogą być dla niego niebezpieczne! Zarówno w przypadku psów, jak i kotów warto trzymać się następujących zasad:

  • unikaj zabawek z drobnymi elementami, które łatwo mogą odpaść – zwierzę może się nimi zakrztusić,
  • wybieraj zabawki bez twardych lub ostrych krawędzi,
  • nie dawaj pupilowi do zabawy pluszaków, które łatwo można rozpruć – zjedzenie znajdującej się w nich gąbki jest niebezpieczne dla zdrowia i życia zwierzęcia!

Względy bezpieczeństwa są szczególnie ważne w przypadku szczeniąt i kociąt. Szczególnie szczeniaki w okresie wyżynania stałych zębów mogą mocno gryźć wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu. Mało wytrzymała zabawka, której fragmentami mogą się zadławić lub skaleczyć, to dla nich duże zagrożenie!

Zabawki dla psa w każdym wieku

Jeśli w Twoim domu zagościć ma szczeniak, koniecznie zainwestuj w gryzaki. Małe psy żują i gryzą wszystko, co mają w zasięgu zębów. W ten sposób wyrażają radość, odreagowują stres czy zabijają nudę. Ponadto, w okresie między 12. a 14. tygodniem życia, u psów w miejsce mleczaków wyrastają zęby stałe – żucie gryzaka z wypustkami przynosi szczeniakowi ulgę w bólu dziąseł.

Gryzaki mają też znaczenie praktyczne – jeśli zaproponujesz je psu, być może nie będzie gryzł butów, ubrań czy mebli. Zamiłowanie do gryzienia nie mija z wiekiem. Starszemu psu również możesz zaproponować gryzaki i inne, gumowe akcesoria dla psów, np. w kształcie kości czy kurczaka.

Niezależnie od wieku pupila, warto zaproponować mu wspólną zabawę w aportowanie piłką czy frisbee. W przypadku piłek, koniecznie postaw na produkty przeznaczone stricte dla zwierząt – zwykłe piłki tenisowe zawierają klej, który może uszkadzać szkliwo zębów.

Pora na polowanie – zabawki dla kota

Koty to urodzeni łowcy. Jeśli to właśnie kot ma zagościć w Twoim domu, koniecznie zapewnij mu zabawki, które będzie mógł gonić i łapać. Idealnie sprawdzą się nakręcane myszy, piłki, wędki z piórkiem, a także wytrzymałe pluszami.

Zachęcaj mruczka do regularnych polowań na zabawki, a gdy je złapie, nagradzaj go przekąską. Taka wspólna zabawa stymuluje naturalny cykl łowiecki kota – jego podtrzymanie jest niezbędne do utrzymania pupila w dobrym nastroju i kondycji.

China HURT - hurtownia artykułów po 4zł